Актуарії в кіно, літературі та комп’ютерних іграх

У зв’язку з малою публічністю професії, деякі з найбільш впізнаваних загалу актуаріїв стали персонажами кіно. Багато актуаріїв були невдоволені стереотипним зображенням цих актуаріїв як нещасних, одержимих математикою та соціально непристосованих людей; інші ж стверджували, що образи близькі до оригіналу, хіба що трохи перебільшені (Coleman, 2003).

Актуарії на телебаченні

The Collector Gilmore Girls Kim Possible

У телесеріалі “Збирач душ” (англ. The Collector, 2004) був епізод під назвою “Актуарій”. У цьому епізоді актуарій використовує диявольські сили задля того, щоб точно передбачати тривалість життя, місце та обставини смертей.

В епізоді “Нещасні закохані й інші чужинці” сімейної драми “Дівчата Гілмор” (англ. Gilmore Girls, 2000)  мама Лорелай влаштовує її побачення з актуарієм на ім’я Чейс Бредфорд, якого зіграв Пол Кассел.

В анімаційному серіалі “Кім Всемогутня: Боротьба у часі” (англ. Kim Possible: A Sitch in Time) робота батька Рона не стає перешкодою для його сім’ї, що переїжджає до Норвегії (і, в майбутньому, на Місяць). Цитата: “Я актуарій. Я можу працювати скрізь, де люди прив’язують вартість долара до життя людини”.

Numb3rs Law&Order Profiler

У серіалі “Числа” (англ. Numb3rs, 2005) в епізоді “Жертва” професор Чарлі Еппс звертається до актуарної математики.

В епізоді “Імовірність” кримінальної драми “Закон і порядок: злочинні наміри” (англ. Law & Order: Criminal Intent) Уоллі Стівенс (персонаж Марка Лінн-Бейкера) є слідчим страхової компанії, чию роботу часто описують в контексті проведення актуарних розрахунків.

Серіал “Профайлер”, відомий також, як “Профіль убивці” (англ. Profiler, 1996-2000) у третьому сезоні містить епізод про стурбованого актуарія. Цей епізод отримав назву “Прекрасна Єлена”.

The Robinsons Ghost Whisperer

“Робінсони” (англ. The Robinsons, 2005) – це сітком про актуарія-перестраховика Еда Робінсона (його грає Мартін Фріман), який усвідомлює, що перестрахування не є його покликанням і вирішує переглянути своє життя.

“Та, що говорить з привидами” (англ. Ghost Whisperer, 2005-2010): в епізоді “Схвильований до смерті” (4-й сезон) помирає невиліковнохворий актуарій, чий привид потім з’являється його сусіду.

Актуарії в художніх фільмах

Fight Club Thirteen conversations about one thing About Shmidt

“Бійцівський клуб” (англ. Fight Club, 1999) – Едвард Нортон грає роль Джека, який коротко описує у сцені на борту аероплану, що його робота пов’язана з оцінюванням ризиків щодо автомобільних аварій для страхової компанії. Хоча точно це не стверджується, він виконує роботу актуарія.

“Тринадцять розмов про одне” (англ. Thirteen Conversations About One Thing,  2001) – у головній ролі Меттью МакКонахі. Після перетину життєвих шляхів адвоката, актуарія, прибиральниці, професора та людей навколо них, герої розмірковують про впорядкованість і щастя перед лицем холодної непередбачуваності життя.

“Про Шмідта” (англ. About Schmidt, 2002) – Уоррена Шмідта грає Джек Ніколсон. Фільм описує головним чином вихід на пенсію Шмідта зі страхової компанії, та його пригоди після цього.

Along Came Polly Escape Clause Groundhog Day

“А ось і Поллі” (англ. Along Came Polly, 2004) – Рубен Фефер (Бен Стіллер) є експертом з оцінювання ризиків, і, хоча прямо про це не сказано, виконує роботу актуарія.

“Умова звільнення від відповідальності” (англ. Escape Clause, 1996) – Ендрю МакКарті грає роль Річарда Рамсея в актуарному трилері. Цитуючи TVguide.com: “Продюсери цієї стрічки думали, що світ готовий до трилеру про страхового актуарія. Вони помилялись”.

“День бабака” (англ. Groundhog Day, 1993). Дорогу антигероя, Філа Коннорса (Білл Мюррей), неодноразово перетинає набридливий страховий агент Нед “гострогубці” Раєрсон. Одного разу Нед вигукує: “У мене є друзі, які живуть і вмирають за актуарними таблицями!

Актуарії в комп’ютерних іграх

В Portal 2 (2011) персонаж GLaDOS сухо дражнить гравця: “Зрештою, нам ще треба багато зробити, і маємо лише шістдесят років для цього. Більше чи менше. У мене немає перед собою актуарних таблиць”  (we’ve got a lot to do, and only sixty more years to do it. More or less. I don’t have the actuarial tables in front of me).

За матеріалами http://en.wikipedia.org/wiki/Fictional_actuaries
This entry was posted in Гумор та інші цікавинки. Bookmark the permalink.

Напишіть відгук